2017 Wellington Secondary School Athletics Team

2017 Wellington Secondary School Athletics Team
  
Aotea Hanz Leota JB Shot
Chilton Charlotte Floodsmith-Ryan IG 800m
Chilton 1500m
Chilton Josephine Reeves IG High
Chilton Long
Chilton Elizabeth Hewitt JG Shot
Chilton Discus
Chilton Hannah Sunia IG Shot
Chilton Discus
Heretaunga Chris Gillespie SB High
Heretaunga Bailey Maule IB 100m
Heretaunga 200m
Heretaunga Isaiah Kouka-Albert AWDT20 100
Heretaunga AWDT20 200
Heretaunga AWDF20 LJ
HVHS Jack Hammond SB 800m
HVHS 1500m
HVHS Reuben Goldingham-Newsom IB 3000m
HVHS Phoebe McKnight IG 1500m
HVHS 3000m
HVHS Finn Neely SB 200m
HVHS Jared Taylor IB High
HVHS Kaleb Sola JB Discus
HVHS Hammer
HVHS Ellen Homstad SG 100m
HVHS Long
HIBS Andrew Ledger IB 800m
HIBS 1500m
HIBS Finn Seeds JB 800m
HIBS 1500m
HIBS Logan Slee SB 3000m
HIBS Jack Laird SB 400m
HIBS Long
Kapiti Louis Northcott IB 400m
Kapiti Discus
Kapiti Michaela Walker SG 1500m
Kapiti Lauren Goodman JG 100m
Kapiti 200m
Kapiti Peyton Morete IG 80mH
Naenae Ben Cusin SB 100m
Naenae 200m
Naenae Jullieann Brown IG Discus
Newlands Tui-Aroha Frensen JG High
Newlands Long
Newlands Victoria Green IG 400m
Newlands 200m
Newlands Kushla Smith IG Discus
Onslow Elsa Keene IG Triple
Onslow Seamus Kane SB 3000m
Onslow Jorja McGlinchey IG Shot
Onslow Sophie Wellington JG 300m
Onslow Andrew Jenkins JB 100m
Onslow 200m
Paraparaumu Rachel Cowie JG High
Queen Marg Samantha Wooley JG 800m
Queen Marg Ilena Shadbolt IG 800m
Queen Marg Melania Lui-Fai JG Discus
Marsden Imogen Skelton SG High
Marsden Lucy Preston SG 200m
Marsden 400m
Marsden Araraina Takuira-Mita JG Javelin
Scots Sam Hyde-Smith SB 1500m
Scots 800m
Scots Will Anthony JB 1500m
Scots 3000m
Scots Roderick Solo IB 100mH
Scots Long
Scots Triple
Scots Tafara Gapare JB High
Scots Long
Scots Triple
Scots Zion Trigger-Faitele IB Shot
Scots Discus
Sacred Heart Maria Geoghegan JG 3000m
Sacred Heart Anya Dunlop-Brown JG 70mH
Silverstream Finn Molloy IB 3000m
Silverstream Dalton Reihana IB 400m
Silverstream Hamish Lock IB 200m
Silverstream 100mH
Silverstream High
Silverstream Daniel Martin OB 300mH
Silverstream Matthew Bealing JB High
Silverstream Ollie Barrass OB 2k S/c
Silverstream Stanton Renwicks IB 800m
St Pat’s Town Khya Wilson IB 100m
St Pat’s Town 200m
St Pat’s Town High
St Pat’s Town Long
St Pat’s Town Liam Chesney IB 3000m
St Pat’s Town 1500m
St Pat’s Town Max Karamanolis SB 1500m
St Pat’s Town 3000m
St Pat’s Town Joshua Nairne SB 800m
St Pat’s Town William Georgeson IB High
St Pat’s Town Triple
St Pat’s Town Ronan Brennan IB Triple
St Pat’s Town Jack Waterworth SB 800m
St Cath’s Esther Kozyniak IG 1500m
St Cath’s Bernadine Solo IG 80mH
St Cath’s High
St Mary’s Sarah Tustin JG 100m
St Mary’s 200m
St Mary’s Long
St Mary’s Alyssa Wilson JG 100m
St Mary’s 200m
St Mary’s Jade Matthews-Wanden JG 70mH
St Mary’s High
St Mary’s Long
St Mary’s Taliah Sulupo IG Hammer
St Oran’s Keegan Sercombe SG 800m
St Oran’s High
St Oran’s Phoebe Evans IG Long
St Oran’s High
St Oran’s Samantha Taylor JG 100m
St Oran’s 200m
St Oran’s Jorja Watt JG Triple
St Oran’s Jamie Borthwick IG Triple
Tawa Rose Lovell IG Long
Tawa Jessica Jenkins JG High
Tawa Long
Upper Hutt Madison Robinson OG 300mH
Upper Hutt SG 400m
Upper Hutt Amania Mafi IG Shot
Upper Hutt Discus
Upper Hutt Hammer
Upper Hutt Sautia Misa JB 100m
Upper Hutt 200m
Upper Hutt High
Wainuiomata Joel Carman SB 3000m
Wainuiomata 1500m
Easts Rosi Lomani SG 100m
Easts 200m
Easts Long
Easts Tessa Hunt SG 800m
Easts 1500m
Easts Maali Kyle-Ford JG 1500m
Easts 800m
Easts Petra Clarkson IG 80mH
Easts OG 300mH
Easts Caitlin Bassett IG 3000m
Easts 1500m
Easts Saskia Cosgrove-Drayton JG 1500m
Easts 800m
Easts Jameelah Tchankwe IG Hammer
Wellington College Harry Cook SB Discus
Wellington College Shot
Wellington College Javelin
Wellington College Tim Robinson IB Javelin
Wellington College Sana Morris JB High
Wellington College Callan Rothmets IB 1500m
Wellington College Harry Jones IB 400m
Wellington College Joshua Williams JB 100m
Wellington College 200m
Wellington College Shot
Wellington College Javelin
Wellington College Reuben Puckey IB 100m
Wellington College Long
Wellington College Islam Khaled-Abbas SB 100m
Wellington College 200m
Wellington College Felix Williamson JB 3000m
Wellington College Henry Beliveau JB 3000m
Wellington College Lachlan Bruce JB 300m
Wellington College 800m
Wellington College Cam Robinson SB Javelin
Wellington College Dylan Hoare JB 300m
Wellington College Rowan Blaikie SB 400m
Wellington College Eddy Martin JB 1500m
Wellington College 800m
Wellington College Max Rodgers IB Long
Wellington College Triple
Wellington College Max Abbott JB Shot
Wellington College Discus
Wellington College Javelin
Wellington College Sean Howe IB Shot
Wellington College Hammer
Wellington College Discus
Wellington College Pese Fa’amausili IB Shot
Wellington College Bronson Rees SB Shot
Wellington College Discus
Wellington Girls Izzy Hegan SG 800m
Wellington Girls Emerson Yee SG Long
Wellington Girls Eleanor White IG 100m
Wellington Girls 200m
Wellington Girls Long
Wellington Girls Sophie Russell IG 100m
Wellington Girls Lili Szabo SG 100m
Wellington Girls Long
Wellington Girls OG 300mH
Wellington Girls Caitlin Douglass SG 3000m
Wellington Girls OG Steeple
Wellington Girls Lucy Hegan IG 800m
Wellington Girls Katherine Winter JG 70mH
Wellington Girls Libby Browne JG 1500m
Wellington High Ari Koed-Chang JB Long
Wellington High Ella Blakely JG 200m
Wellington High 300m