Paul Cameron Cup – Results

Below is all the results from the Premier Netball Tournament (Paul Cameron Cup)

Round 1

St Oran’s College 26 beat Upper Hutt 14
Hutt Valley High 32 beat Porirua College 10
Kapiti College 10 beat Chilton St James 6
Naenae College 11 drew Newlands College 11
Samuel Marsden 35 beat Whitby Collegiate 2
Wellington Girls’ 24 beat Aotea College 7
Heretaunga College 18 beat Taita College 12
Wellington East 21 beat Otaki College 7
Paraparaumu College 20 beat Tawa College 15
Sacred Heart 28 beat Onslow College 2

Round 2

Hutt Valley High 21 beat St Oran’s College 19
St Mary’s College 29 beat Upper Hutt 4
Newlands College 16 beat Kapiti College 6
Queen Margaret 22 beat Chilton St James 7
Wellington Girls’ 17 beat Heretaunga College 8
Samuel Marsden 21 beat Aotea College 12
Taita College 15 beat Whitby Collegiate 11
Sacred Heart 19 beat Paraparaumu College 18
Wellington East 25 beat Tawa College 11
Onslow College 19 beat Otaki College 7

Round 3

St Mary’s College 31 beat Hutt Valley High 8
St Oran’s College 31 beat Porirua College 5
Queen Margaret 27 beat Newlands College 8
Naenae College 14 beat Kapiti College 9
Samuel Marsden 22 beat Heretaunga College 6
Wellington Girls’ 29 beat Taita College 7
Aotea College 16 beat Whitby Collegiate 2
Sacred Heart 15 beat Wellington East 7
Paraparaumu College 15 beat Onslow College 10
Tawa College 23 beat Otaki College 9

Round 4

Hutt Valley High 21 beat Upper Hutt 6
St Mary’s College 32 beat Porirua College 3
Newlands College 14 beat Chilton St James 4
Queen Margaret 23 beat Naenae College 12
Aotea College 23 beat Heretaunga College 12
Wellington Girls’ 33 beat Whitby Collegiate 1
Samuel Marsden 31 beat Taita College 3
Sacred Heart 21 beat Tawa College 12
Paraparaumu College 21 beat Otaki College 5
Wellington East 15 beat Onslow College 2

Round 5

St Mary’s College 29 beat St Oran’s College 10
Upper Hutt 20 beat Porirua College 14
Queen Margaret 25 beat Kapiti College 14
Chilton St James 9 beat Naenae College 8
Samuel Marsden 13 beat Wellington Girls’ 12
Aotea College 24 beat Taita College 16
Heretaunga College 24 beat Whitby Collegiate 7
Wellington East 19 beat Paraparaumu College 4
Tawa College 20 beat Onslow College 12
Sacred Heart 33 beat Otaki College 7

SECTION PLAYOFFS

St Mary’s College 21 beat Sacred Heart 14
Samuel Marsden 18 beat Queen Margaret 10
Wellington East 17 beat Hutt Valley High 11
Wellington Girls’ 23 beat Newlands College 8
St Oran’s College 21 beat Paraparaumu College 19
Aotea College 22 beat Naenae College 10
Tawa College 17 beat Upper Hutt 14
Heretaunga College 15 beat Kapiti College 9
Onslow College 11 beat Porirua College 8
Chilton St James 14 beat Taita College 6

FINAL RESULTS

St Mary’s 15 beat Samuel Marsden 14 1st & 2nd
Sacred Heart 23 beat Queen Margaret 10 3rd & 4th
Wellington East 12 beat Wellington Girls’ 9 5th & 6th
Hutt Valley High 18 beat Newlands College 15 7th & 8th
Aotea College 20 beat St Oran’s College 17 9th & 10th
Paraparaumu College 22 beat Naenae College 9 11th & 12th
Heretaunga College 17 beat Tawa College 12 13th & 14th
Kapiti College 23 beat Upper Hutt 14 15th & 16th
Chilton St James 8 beat Onslow College 7 17th & 18th
Taita College 12 beat Porirua College 7 19th & 20th
Whitby Collegiate 21 beat Otaki College 17 21st & 22nd