CSW Premier Netball Tournament Results

Congratulations to all teams who took part in the CSW Premier Netball tournament. All results can be found below.

PAUL CAMERON CUP

Round 1

St Mary’s 28 beat St Catherine’s 6
Upper Hutt 18 beat Aotea 10
Newlands 19 beat Chilton 5
Marsden 18 beat Scots 8
St Oran’s 14 beat Kapiti 10
HVHS 24 beat Onslow 8
Sacred Heart 23 beat Wgtn High 9
Tawa 16 beat Paraparaumu 13
Wgtn Girls’ 28 beat Porirua 4
Queen Margaret 41 beat Otaki 1
Naenae 19 beat Heretaunga 14
Wgtn East 16 beat Whitby 5

Round 2

Newlands 14 beat Aotea 10
St Mary’s 25 beat Upper Hutt 10
St Catherine’s 14 beat Chilton 11
HVHS 22 beat St Oran’s 14
Marsden 18 beat Kapiti 7
Scots 11 beat Onslow 7
Wgtn Girls’ 15 drew Paraparaumu 15
Sacred Heart 21 beat Tawa 14
Wgtn High 23 beat Porirua 13
Naenae 18 beat Wgtn East 10
Queen Margaret 23 beat Heretaunga 11
Otaki 13 beat Whitby 11

Round 3

St Mary’s 18 beat Newlands 7
Aotea 14 beat Chilton 10
Upper Hutt 18 beat St Catherine’s 10
Marsden 23 beat HVHS 15
St Oran’s 19 beat Onslow 6
Scots 18 beat Kapiti 6
Wgtn Girls’ 17 beat Sacred Heart 12
Paraparaumu 30 beat Porirua 7
Tawa 19 beat Wgtn High 18
Queen Margaret 19 beat Wgtn East 4
Naenae 19 beat Whitby 7
Heretaunga 24 beat Otaki 14

Round 4

Upper Hutt 19 beat Newlands 11
Aotea 23 beat St Catherine’s 6
St Mary’s 29 beat Chilton 4
HVHS 20 beat Kapiti 16
Scots 11 beat St Oran’s 9
Marsden 29 beat Onslow 1
Wgtn Girls’ 21 beat Tawa 13
Paraparaumu 19 beat Wgtn High 7
Sacred Heart 25 beat Porirua 7
Wgtn East 12 beat Heretaunga 11
Naenae 20 beat Otaki 11
Queen Margaret 40 beat Whitby 3

Round 5

St Mary’s 24 beat Aotea 7
Upper Hutt 18 beat Chilton 13
Newlands 12 beat St Catherine’s 7
Marsden 26 beat St Oran’s 6
Kapiti 16 beat Onslow 7
HVHS 19 beat Scots 15
Sacred Heart 19 beat Paraparaumu 12
Tawa 22 beat Porirua 5
Wgtn Girls’ 18 beat Wgtn High 11
Queen Margaret 19 beat Naenae 14
Heretaunga 25 beat Whitby 13
Wgtn East 12 beat Otaki 11

SECTION PLAYOFFS

St Mary’s 16 beat Queen Margaret 12
Marsden 29 beat Wgtn Girls’ 7
Upper Hutt 18 beat Naenae 15
HVHS 18 beat Sacred Heart 12
Wgtn East 17 beat Newlands 9
Tawa 18 beat Scots 11
Aotea 15 beat Heretaunga 14
Paraparaumu 16 beat St Oran’s 10
Otaki 16 beat St Catherine’s 10
Wgtn High 19 beat Kapiti 18
Chilton 16 beat Whitby 4
Onslow 22 beat Porirua 3

FINAL RESULTS

St Mary’s 12 beat Marsden 8 1st & 2nd
Queen Margaret 26 beat Wgtn Girls’ 18 3rd & 4th
HVHS 18 beat Upper Hutt 16 5th & 6th
Sacred Heart 13 beat Naenae 10 7th & 8th
Tawa 23 beat Wgtn East 10 9th & 10th
Scots 19 beat Newlands 3 11th & 12th
Paraparaumu 14 beat Aotea 11 13th & 14th
St Oran’s 22 beat Heretaunga 11 15th & 16th
Wgtn High 22 beat Otaki 14 17th & 18th
Kapiti 24 beat St Catherine’s 13 19th & 20th
Chilton 13 beat Onslow 6 21st & 22nd
Whitby 17 beat Porirua 13 23rd & 24th